
Fundacja Wspólnoty Gruntowej wsi Olsztyn
Kolejna witryna oparta na WordPressie
Rok 2021 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Jaskiń i Krasu, częścią jego obchodów jest Letnia Szkoła Krasu i Speleologii – interdyscyplinarny obóz naukowy.
W czasie Letniej Szkoły Krasu i Speleologii prowadzone będą wykopaliska archeologiczne i paleontologiczne, którym będą towarzyszyć badania geomorfologiczne i geologiczne osadów jaskiniowych. Ponadto zostaną zorganizowane wycieczki w celu pokazania uczestnikom wybranych stanowisk archeologicznych, paleontologicznych i geomorfologicznych w okolicy Olsztyna.
Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym Jury.
Szczegóły w linku.
Fundacja Wspólnoty Gruntowej Wsi Olsztyn zaprasza do złożenia oferty na wykonanie tablicy pamiątkowej w projekcie „Zwiększenie atrakcyjności Zamku Olsztyn poprzez wykonanie niezbędnych prac konserwatorskich i restauratorskich”
– zapytanie ofertowe, Zał. 1_wzór formularza ofertowego, Zał. 2_wzór umowy
Wiosną 2019 r. Fundacja Wspólnoty Gruntowej Wsi Olsztyn realizowała projekt ” Czynna ochrona muraw kserotermicznych na obszarze Góry Zamkowej, Biakła i Lipówek na terenie Specjalnego Obszaru Ochrony Siedlisk Natura 2000 Ostoja Olsztyńsko-Mirowska”, dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Działania projektu polegały na selektywnym usuwaniu odrośli oraz podrostów drzew i krzewów oraz eliminowaniu ekspansywnych i inwazyjnych roślin zielnych na łącznej powierzchni 12 ha obszaru Góry Zamkowej, Biakła i Lipówek.
W efekcie realizacji zadania został spełniony jego cel, którym jest ochrona wartości krajobrazowych i biocenotycznych płatów muraw kserotermicznych na powierzchni Góry Zamkowej, Biakła i Lipówek na terenie Specjalnego Obszaru Ochrony Siedlisk Natura 2000 Ostoja Olsztyńsko – Mirowska (według klasyfikacji siedlisk – przewodnika metodycznego GIOŚ: 6210 murawy kserotermiczne Festuco-Brometea, 6210-3 kwieciste murawy kserotermiczne) poprzez realizację zaleceń podręczników metodycznych ochrony muraw kserotermicznych GIOŚ oraz wyników opracowań Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach.
W wyniku realizacji prac i zabiegów ochrony czynnej został osiągnięty zaplanowany efekt ekologiczny przedsięwzięcia tj. przywrócenie i zapewnienie ochrony właściwego stanu ekosystemów (muraw kserotermicznych) na obszarze 12 ha.
Informacja o wyniku postępowania
Dyżur dla składających oferty osobiście: 25.05.2018 w godzinach 15.00-16.00, Olsztyn, ul. Kuhna 20
Dyżur dla składających oferty osobiście: od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-9.00, z wyjątkiem czwartku, 01.03.18 w godz. 15-16.00 i czwartku 08.03 18. W godz. 15.00-16.00.
Informacja o wyniku postępowania